Високодохідники

Це платники, бухдохід яких за 2024 рік перевищив 40 млн грн (п. 137.4, пп. «в» п. 137.5 Податкового кодексу України; ПК).

Прибутківці, які перейшли на спрощену систему оподаткування

Йдеться про колишніх прибутківців, які з 01.04.2025 перейшли на сплату єдиного податку (ЄП) за ставками 3% або 5%.
Податківці пояснюють, що платник податку на прибуток, який перейшов на спрощену систему оподаткування посеред року, подає декларацію з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) за звітний період, що передує кварталу, з якого він перейшов на спрощену систему. Строк подання передбачений у підпункті 49.18.2 ПК, а саме, протягом 40 календарних днів (к. дн.) після останнього календарного дня звітного (податкового) періоду (ЗІР, підкатегорія 102.20.01).

Неприбутківці, які порушили умови перебування у неприбутковому статусі

Маємо на увазі ситуацію, коли платник-неприбутківець вчинив порушення в січні — лютому 2025 року. Надалі з першого дня наступного місяця після того, в якому він порушив правила перебування у своєму статусі, по 31 грудня звітного року неприбутківець зобов’язаний:

  • щокварталу подавати Декларацію із фінзвітністю у квартальні строки, встановлені в підпункті 49.18.2 ПК;
  • сплачувати податок у строк, передбачений для квартального періоду, згідно з пунктом 57.1 ПК (пп. 133.4.3 ПК).

Увага! Якщо під час воєнного стану неприбуткова організація надає допомогу армії, закладам охорони здоров’я або іншу допомогу для забезпечення оборони країни, попри те що надання такої допомоги не передбачене в її статутних документах, це не вважають порушенням вимог пункту 133.4 ПК (п. 63 підрозд. 4 розд. ХХ ПК).

Квартальні платники, які ліквідувалися протягом І кварталу 2025-го

Якщо дата ліквідації припадає на початок або середину звітного (податкового) кварталу, платник податку міг подати останню (ліквідаційну) Декларацію до закінчення звітного (податкового) кварталу, але не пізніше за строки, встановлені в пункті 49.18 ПК. Додатком до такої Декларації та її невід’ємною частиною є комплект річної фінансової звітності за період із початку року по дату ліквідації, у т. ч. ліквідаційний баланс (ЗІР, підкатегорія 102.20.01).

Квартальні прибутківці, які з ІІ кварталу 2025-го стали резидентами Дія Сіті

Якщо квартальний платник податку в І кварталі подав заяву про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті — платника податку на особливих умовах, за час перебування на загальній системі він має подати Декларацію за відповідний звітний (податковий) квартал, тобто за І квартал. У Декларації наведіть показники діяльності за період із першого календарного дня звітного (податкового) року по останній календарний день кварталу, в якому подали контролерам відповідну заяву.

Високодохідні сільгоспвиробники, які відмовилися від особливого звітного періоду

Особливий звітний період для сільськогосподарських товаровиробників починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року.
Податківці пояснюють, що такі сільгосптоваровиробники мають визначати податковий (звітний) період за загальними правилами. Тобто якщо річний бухдохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 40 млн грн, податковими (звітними) періодами для податку на прибуток є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Натомість якщо річний бухдохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) не перевищує 40 млн грн, такі платники застосовують річний податковий (звітний) період, що починається з 1 січня і закінчується 31 грудня поточного звітного року (ЗІР, підкатегорія 102.20.01).