На початку портфоліо розмістіть копії документів, що засвідчують ваші досягнення — нагороди, грамоти, подяки тощо.
Додайте в портфоліо інформацію про курси підвищення кваліфікації чи інші заходи, в яких ви брали участь, щоб підвищити рівень професійної майстерності. Зокрема, зазначте вебінари, семінари, конференції тощо.
Якщо ви завершили навчання за певним напрямом, отримали певний освітній рівень чи науковий ступінь, вкажіть це в портфоліо. За потреби додайте копії дипломів.
Зазначте в портфоліо, як ви поширюєте свій педагогічний досвід. Для цього надайте перелік публікацій у професійних виданнях, оприлюднених авторських розробок тощо. Якщо маєте авторський професійний блог, теж варто це вказати. Зазначте також, які методичні заходи, спрямовані на поширення свого досвіду, ви організували для колег.
Напишіть у яких фахових конкурсах ви брали участь. Зокрема, зазначте їх назви та результати, яких досягли, наприклад учасник, лауреат, переможець.
Надайте в портфоліо інформацію про те, чим особлива ваша професійна діяльність. Зокрема, зазначте, які педагогічні технології використовуєте під час організації освітнього процесу. Опишіть найефективніші методи й прийоми освітньої взаємодії з учнями. За потреби наведіть приклади. Зазначте, як вони допомагають досягати поставлених цілей і завдань.
Зверніть увагу! Не варто наповнювати папку стосами роздрукованих конспектів чи систем планування, описами методик і технологій тощо.
Про результативність діяльності педагога найліпше свідчать досягнення учнів. Тому висвітліть у портфоліо результати діагностики сформованості в них ключових компетентностей відповідно до віку. Для унаочнення інформації додайте графіки та діаграми, які дадуть змогу висвітлити досягнення учнів у динаміці.
За потреби оформте додатки до портфоліо. Це можуть бути есе, авторські розробки, матеріали виступів, приклади творчих робіт тощо.