Тиша — цінна сила проти стресу та сенсорного перенавантаження. Слухайте тишу, вимикайте всі гаджети та відпочивайте — це те, з чого варто розпочати роботу з дітьми.
Наступний крок — навчіть зосереджуватися лише на одному джерелі звука: спів пташки, мелодія з колонки, голос матері, ритм годинника тощо
Можна це робити, вільно імпровізуючи, а можна співати на заданий мотив. Наприклад, скористайтеся улюбленою піснею дітей, або тією, що зараз вивчаєте з ними.
Якщо дитина йде на контакт, а її психологічний стан дозволяє — співайте разом українських пісень, які надихають, мотивують, пробуджують емоції. По завершенню співу важливо похвалити дитину й себе, подякувати за спільне музикування.
Така техніка добре підходить, щоб виразити власні почуття тим дітям, які не хочуть говорити, але потребують виплеску емоцій. Писати текст до пісні можна колективно, по черзі створюючи наступний рядок. Або кожен може складати певний фрагмент пісні, які потім ви об’єднаєте для колективного музикування. Дітям можна запропонувати підігрувати собі на елементарних музичних інструментах, відбивати ритм тощо.